Kilo ile Web Sitesi

Websitenizin Pazarlama Faaliyetlerinizdeki Fonksiyonu!

En son çıkan Türk Ticaret Kanunu ile her işletmenin bir websitesinin olması zorunluluk haline geldi. Açıkçası böyle bir kanunun tabiri caizse “Sadece firmalarının web sitesinin olduğunu ve adresini bilen şahsiyetlerin” sayısını artırmaktan başka birde tasarım ve kodlama yapmaya başlamış öğrencilerin işine yarayacak gibi gözüküyor.

Ülkemizde faaliyet gösteren kobilerin yönetiminde yer alan vizyon sahibi yöneticilerin sayısını % 50 artırabilsek, ülkemizden çıkacak uluslararası şirket sayısı kısa – orta vadede % 100 artacaktır.   Olayı dramatize edecek olursak, bizim 50 tane şirketimizin 30-40 yılda sergilediği büyüme oranı ve ciroyu, internetteki trendi yakalamış ve yeni kurulan bir şirket 2-3 yılda yakalıyor. Burada Google’ı, Facebook’u, Youtube veya Alibaba’nın örnek verilmediğinin altını çizmek isterim.

Pazarlamanın Şekli Değişiyor.

Kabul edeceğiniz gibi yeni trend internet ve internet ile alakalı bir çok başarı hikayesi duymuşsunuzdur gerek yakın çevrenizde gerek medyada. Ama başarısızlık örnekleri çok daha fazla olduğunu size garanti ederim. Bu listenin başında da siz geliyorsunuz! Bu kadar verimli bir denizden  haberiniz olmasına rağmen, oltalarınızdan birini bu denize atıyorsunuz hemde ne yem takıyorsunuz ne de iğne.

Pazarlamanın şekli köklüce değişirken, siz sadece seyirci kalıyorsunuz. Bu güne kadar yaptığınız atılımları bu süreci izleyerek heba ediyorsunuz. Stratejik Pazarlama’yla firmanıza katabileceğiniz farkları düşünün.

Size Bir Şans Daha! Stratejik Pazarlama !

Şimdi oturun ve websitenizin ne işe yaradığını bir düşünün! Websiteniz ile yapabileceklerinizi, başarı hikayelerinin arasına kendi hikayenizi nasıl dahil edebileceğinizi bir hayal edin! Ne büyüklükte bir balık yakalamak istiyorsanız, ona göre hazırlığınızı yapın ve oltanızı seçin. İsterseniz bizde bu denizde işinizle alakalı kullanabileceğiniz oltaları araştıralım ve sizinle paylaşalım. Stratejik pazarlama’yı pazarlama fonksiyonunuza dahil edin. Müşterinin sizi bulmasını beklemeyin, siz müşteriyi bulun. Örneğin Kurumsal Seo kavramını araştırmaya başlayarak işe koyulabilirsiniz.

Ama arzu ederseniz sizi “Kilo ile Web Sitesi” satanlara da yönlendirebiliriz.

Paylaşmaktan çekinme!
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • LinkedIn
468 ad

Comments Closed

Yazı yoruma kapatılmıştır.