Dış Ticaret Departmanı

Sınırların hızla ortadan kalktığı günümüzde, globalleşen dünya bir köy halini almakta. Bu süreç, firmalar için bir takım sakıncalar teşkil ettiği kadar bir çok fırsatı da barındırıyor. Bu süreci iyi yönetecek firmalar fırsatları yakalayarak konumlarını güçlendirecek, aksi takdirde zamana yenik düşerek kaybolacaklardır tarihte olduğu gibi. (Son daktilo üreticiside kapandı!)  

Süreci yönetme görevi şimdi sizde!

Hadi birlikte 10 yıl öncesini düşünelim!

Dış Ticarette Rotanızı İyi Belirleyin!

Dış Ticarette Rotanızı Doğru Belirleyin!

Dış ticaret nasıl yapılıyordu ?
-Şartlar bugüne göre çok daha zordu değil mi! Gerek müşteri bulmak gerek müşterilerinizin sizi bulması. Üstüne üstlük iletişim bugün kü kadar kolay değildi. Haksız mıyız ?

– Müşterileriniz sizi nasıl buluyordu ?Hiç reklam yapmıyor muydunuz ?

Fuarlara katılıyordunuz veya sizi önerenlerin vesilesiyle müşterilerinize ulaşıyordunuz.P Peki, reklam konusuna hiç girmeyelim.

Şimdi günümüze dönelim, ohh dediğinizi duyar gibi ol

duk. Günümüzün en etkili iletişi aracı internet, gerek bireysel gerek kurumsal olarak vazgeçemediğimiz bir araç oldu. Şirketiniz deki IT sorumlusu, internet bağlantınızı bir günlüğüne keseceğini söyleseydi nasıl bir tepki verir diniz ?

Aradığınız şirkete şu an ulaşılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Şirketinizin telefonlarınızın bu şekilde cevaplansaydı ve rakip firmalarınıza yönlendirilseydi, ne hissederdiniz ? Evet, size hak veriyoruz ama bu konuda sizinde yapabilecekleriniz vardı fakat siz yapmadınız. Örneğin Google müşterilerinizi rakip firmalarınıza yönlendiriyor ve satış yapabilmeleri için elinden geleni yapıyor. Eğer bu konuda siz bir şey yapmıyorsanız, suç Google ’in değil, süreci yönetemeyenindir.

Uzak denizlere Seonomi ile açılın!

Yurtdışına ürünlerinizi mi satmak istiyorsunuz ? İhracatınızı artırmak mı istiyorsunuz ? Kısaca Seonomi, arama motorlarında firmanızın iştigal konusu ile yapılan aramaları analiz ediyor, faaliyet konunuz ile ilgili aramalarda ilk sayfada sizin çıkmanız için gerekli çalışmaları yapıyor. Dış ticaretteki rotanızda size yardımcı oluyor, potansiyel müşteriler başka firmalara değil, size ulaşıyor.
Dış ticaret departmanınız için yapılabilecek çalışmalar hakkında daha fazla öngörü sahibi olabilmek için Örnek Vaka Çalışmaları‘na bakınız.

Paylaşmaktan çekinme!
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • LinkedIn