Google’da İlk Sayfada Çıkmak!

Sizinde kabul edeceğiniz gibi iş dünyasında itibar ve imaj çok önemlidir. Bu ana iki unsur markanıza artı değer katar ya da gerek markalaşma gerek büyüme sürecinize ket vurabilir. Bu çercevede yapılabilecek birçok çalışma olduğu gibi, bu çalışmaların geri dönüşlerinin ölçümlenebilir olması, maliyet/fayda analizi yapılabilmesi  sayesinde aldığınız kararı sonucunu yorumlayabilirsiniz.

Yöneticide olması gereken en büyük niteliklerden birinin vizyon olduğunu düşünürsek, değişimi yöneterek trendleri öngören yönetici firma için alacağı kararlarla firması önemli fırsatlar yakalayıp bunu firması için büyük bir artıya çevirebilir.Ya da klasik düşünerek, firması için  oluşan fırsatları kaçmasına sebep olabilir.

Google’ın Karanlık Sularında Boğulmayın! 

Günümüzde telefonumuza kadar giren internet, hayatımızın en büyük yardımcılarından biri haline geldi. Sizde takdir edersiniz ki bir ürün alacağımız da veya  bir araştırma yapacağımızda ilk uğraklarımızdan birisi internet. Değişiklik göstermekle birlikte istatistiki verilere pazar payının  % 63,7′ Google’da ve aramalar Google  üzerinden gerçekleştiriliyor.

İlgili adres bilinse dahi google’dan sorgulama yapılıyor. Dolayısıyla arama sonuçları çok önem kazanıyor özellikle ” Google’da ilk sayfada çıkmak ” ve ” Google’da ilk sırada çıkmak. ”
Gelin birlikte şöyle düşünelim!
– Firmanızın adını Google arartırdınız. Arama sonucunda rakip firmalar sizden önce listelendi. Hatta firmanız ilk sayfalarda hiç mi yok ?
– Rakip firmalarınızın adını Google’da arattırdığınızda firmanız arama sonuçlarında rakiplerden önce çıksa nasıl olurdu ?
– Google’da ürettimini yaptığınız ürün ya da sağladığınız hizmet ile ilgili arama yapıldığında arama sonuçlarında internette kimin ilk sırada çıkmasını isterdiniz ?

Bu soruların çoğaltılabilir ve durumun önemi daha da vurgulanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani Seo şirketiniz için çok önem arz ediyor. Rakiplerinizi kendi minderinize çekin ve rekabeti yönetin.

Kısaca, karar vermeniz konu sizi veya ürününüzü aradıklarında arayanların kimin ile buluşmasını arzu ederdiniz ? Rakiplerinizin mi ? Firmanızın mı?