Stratejik Pazarlama

21. Yüzyılda, Değişim ve Yenileşim yaşantımızın en önemli dinamiklerinden biri haline geldi.  Gün geçmeden bir yenilikle karşılaşıyor ve onu yaşantımıza kısa sürede adapte ediyoruz. Belli bir kuşak Ericsonn 626 veya Panasonic G500 cep  telefonlarını bilir. Sizde kabul edersiniz ki şu an onları takoz niyetine kullanırız belki. Sonrasında boyut konusunda çözümler buldu telefon ütericileri Nokia 8210 gibi zamanının efsanesiydiler. Star Wars ‘tan esinlenerek görüntülü konuşma hayal olsada zamanında, şimdi gerçek parmaklarımızın ucunda. Bizler insan olarak er veya geç değişime ayak uydurabiliyoruz ya şirketler ?

Stratejik Pazarlama İle Değişime Ayak Uydurun!

21. Yuzyılda şirketlerin çok büyük olması ya da finansal açıdan çok güçlü olmasından ziyade, ne kadar innovatif olduğu ve

Nokia pazarını kaybediyor.

Nokia'da Rocky gibi efsane mi olacak ?

değişimi ne kadar yönetebildiğinin önemli olduğunu bir kaç örnekle hatırlayalım. Bildiğiniz üzere Nokia dünyadaki en önemli cep telefonu üreticilerinin başında geliyordu.  Nokia 3310, Nokia 8210 gibi efsane telefonları ile pazarın lideriydi zamanında. Fakat dünyada yaşanan değişime rakipleri kadar çabuk ve inovatif gibi cevaplar veremediler. Samsung ve Apple, değişimi cevap veren ve innovatif modelleri ile Nokia’nın karşısına dikildiler. Şu an Nokia ciddi bir şekilde pazar kaybediyor. Çünkü Nokia yöneticileri değişimi yeterince göremedi, rakiplerini iyi bir şekilde analiz edemedi ve innovasyon noktasında rakiplerine meydan okuyamadı. Şirketinizin Nokia gibi mi yoksa Apple veya Samsung gibi mi olmasını isterdiniz ?

Pazarlama Planınıza Kurumsal Seo Çalışmalarınıda Dahil Edin!

Pazarlama stratejinize Seo gibi etkili ve düşük maliyetli bir aracı dahil etmek istemez misiniz ?

Paylaşmaktan çekinme!
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
  • LinkedIn
468 ad

Comments Closed

Yazı yoruma kapatılmıştır.